برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  پیشنهاد دژپسند برای طرح واردات در قبال صادرات در هیات دولت


  وزیر امور اقتصادی و دارایی از موافقت اوليه رييس جمهور با پيشنهاد وزارت اقتصاد در خصوص طرح واردات در قبال صادرات خبر داد.

  اقتصادگردان– به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایي ايران(شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي سخناني در دومين نشست مجمع کارآفرينان ايران، با اعلام اين خبر اظهار داشت: در روزهاي اخير با مقامات آذربايجان و وزير اقتصاد عراق، پيشنهاد راه اندازي فروشگاه هاي زنجيره اي توسط سرمايه گذاران بخش خصوصي ايران در اين كشورها را در ميان گذاشته ام.
  وزیر اقتصاد یادآور شد: البته باید به یاد داشته باشيم که در صورت موافقت طرف مقابل، بايد کالاها و توليدات ايراني در اين مراکز عرضه شوند تا شعار رونق توليد مصداق عيني پيدا کند.
  وی تصریح کرد: ما در سازمان سرمایه گذاری و کمک هاي اقتصادي و فني ايران، آماده هر گونه کمك به شما براي سرمايه گذاري در خارج از ايران به منظور تقويت بخش خصوصي كشورمان هستيم.
  دژپسند با تاکید بر اینکه همه، به ویژه صادر کنندگان باید در قبال کاهش ارزش پول ملي، نوعي عصبيت و اكراه داشته باشند، اظهار داشت: ما از صادر كننده انتظار نداريم از جيب خودش هزينه كند اما كمترين توقع ما، عرضه ارز حاصل از صادرات در سامانه نيما است، كما اينكه شاهديم از ۴۰ ميليارد دلار ارز حاصل از صادرات در سال گذشته، تنها ۱۰ ميليارد دلار آن به كشور بازگشت.
  وزیر اقتصاد با اشاره به سخنان برخی فعالان اقتصادی در خصوص کاهش تقاضا نیز اظهار داشت: من با شما احساس همدردي مي کنم اما يک پيشنهاد دارم و آن اينکه، يك مقدار قيمت كالاهايتان را كاهش دهيد؛ مگر درآمد مردم طي سال گذشته چقدر افزايش داشته كه توقع داشته باشيم سالانه اين مقدار افزايش قيمت را تجربه كنيم؟
  دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، از ریيس سازمان بورس و اوراق بهادار خواست، در جلسه اي با اعضاي مجمع، قابليت ها و ظرفيت هاي بازار سرمايه در امر تامين مالي را به بررسي بگذارد.
  وی ادامه داد: خوشبختانه در بازار سرمایه، در بحث انواع اوراق اسلامی هیچ مشکلي وجود ندارد اما در کاربرد آن گويا مشکلاتي هست که به نظر ميرسد، ناشي از عدم ترويج و معرفي اين اوراق باشد.
  وی با اشاره به ابراز رضایت بسیاری از بازرگانان و توليدکنندگان از تحولات مثبت در تسهيل تجارت خارجي از سوي گمرک تاکيد کرد: يكي از ابزارهاي ما براي رونق توليد تسهيل و تسريع در امر صادرات و واردات به ويژه واردات مواد اوليه و كالاهاي سرمايه اي است و بنده نيز به گمرك تاكيد كرده ام زمان را در فرايند مبادلات به حداقل ممكن برسانند.
   ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »